Badanie wzroku

Jak dobry masz wzrok?

Jeśli zauważysz problemy z prawidłowym widzeniem z bliska lub z daleka, prawdopodobnie posiadasz wadę wzroku.

Jeśli jesteś krótkowidzem, bez okularów widzisz dobrze obiekty znajdujące się w pobliżu, ale wszystko, co znajduje się dalej odbierasz jako rozmazane i niewyraźne. Najczęstszą przyczyną jest wydłużenie gałki ocznej (miopia osiowa), w wyniku czego obraz tworzony jest przed siatkówką i dlatego jest niewyraźny.
Przyczyną dalekowzroczności jest w większości przypadków zbyt krótka gałka oczna (hiperopia osiowa). Obraz tworzy się za siatkówką i dlatego jest niewyraźny. Widzenie z dala jest zazwyczaj przez jakiś czas kompensowane, ale z bliska obraz jest niewyraźny.

Zbadaj swój wzrok

Gdy twoje ramiona są „za krótkie”, aby czytać: starczowzroczność to powszechne zaburzenie wzroku pojawiające się z wiekiem.

Z wiekiem zdolność widzenia z bliska pogarsza się, co objawia się koniecznością trzymania czytanych pism i książek w odległości wyprostowanej ręki. Odpowiada za to proces starzenia się oczu i spadek naturalnej elastyczności soczewki oka, który się z nim łączy.

Okulary progresywne kompensują zaburzenia widzenia związane z wiekiem i pozwalają widzieć płynnie i wyraźnie w pełnym zakresie odległości. Najwięcej korzyści w pracy zyskasz dzięki specjalnym okularom do pracy przy komputerze

Delikatny astygmatyzm jest powszechny.

Około 70% użytkowników okularów ma astygmatyzm. Oznacza to, że mają oni zakrzywioną rogówkę. Z powodu różnych odkształceń rogówki, dochodzi do zakłóceń odbicia światła i na przykład okrągłe obiekty wydają się być owalne. Stanowi to również wyjaśnienie terminu „astygmatyzm”.

Wady wynikające z zakrzywienia rogówki koryguje się za pomocą soczewek torycznych. Astygmatyzm można optymalnie skorygować za pomocą soczewek korekcyjnych – stosując je, znów będziesz cieszyć się pełnym potencjałem swojego widzenia.

Test wzroku online: Wykonaj test!

Wady wzroku często rozwijają się z biegiem czasu, w niezauważalny sposób. Dzięki naszemu badaniu zdobędziesz wstępną ocenę swojej zdolności widzenia. Już teraz zbadaj swój wzrok! Pamiętaj: Samodzielny test wzroku nie zastępuje profesjonalnego badania wzroku wykonanego przez optometrystę lub okulistę.

Umów się na wizytę optometryczną w naszym Salonie! 

Zarezerwuj termin już dziś!