Optymalna jakość widzenia z bliska, na średnim dystansie i z daleka dzięki soczewkom progresywnym

Rozpoczęcie przygody ze szkłami progresywnymi może wydawać się trudne. Nic bardziej mylnego! Wybierając szkła progresywne zapewniasz sobie komfortowy start wyraźnego widzenia na każdą odległość.

Optymalne indywidualne dobieranie soczewek progresywnych

Ty i Twoje oczy jesteście wyjątkowi, więc czy okulary produkowane na dużą skalę mogą spełnić Twoje indywidualne potrzeby? W trakcie precyzyjnego badania wzroku ustalamy  wszystkie indywidualne nieprawidłowości widzenia, które uwzględniamy przy produkcji soczewek. W efekcie: widzisz ostrzej i bardziej kontrastowo niż kiedykolwiek, co jest szczególnie zauważalne o zmierzchu. Najwyższy komfort i optymalne dobranie soczewek składają się na doskonałe indywidualne doznania wzrokowe.

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki progresywne charakteryzuje zmieniająca się progresywnie moc i nieskończenie płynna ostrość widzenia na każdą odległość. Takie soczewki korygują nieprawidłowe widzenie z bliska i z daleka. Ponieważ nie posiadają widocznej krawędzi, a poszczególne obszary korekcji są niezauważalne, soczewki progresywne wyglądają bardzo estetycznie.

Kiedy przydadzą Ci się soczewki progresywne?

Oczy zmieniają się z wiekiem. Oznacza to, że kiedy osiągamy wiek średni, pogarsza się elastyczność soczewek, które coraz trudniej akomodują się do widzenia na różne odległości. W takiej sytuacji soczewki progresywne doskonale wspomagają wzrok, a korzystając z nich, unikasz nieustannych uciążliwych i niewygodnych zmian okularów.

Soczewki progresywne zawsze są indywidualnie dopasowane do oczu, a dodatkowo mają uwzględniać Twoje indywidualne nawyki. W zależności od tego, czy większość czasu spędzasz przy biurku czy na otwartej przestrzeni, potrzebujesz innego pola widzenia z bliska, na średnim dystansie i z daleka. Najnowsza generacja soczewek progresywnych oferowanych w naszych salonach zapewnia optymalne pole widzenia odpowiadające Twojemu stylowi życia.

Najlepsza jakość widzenia od Optyka Wielkopolskiego
 • Krótki okres adaptacji
  dzięki wyjątkowej łatwości dopasowania do użytkownika
 • Nieskończenie płynna ostrość widzenia
  z bliska, na średnim dystansie i z daleka
 • Zoptymalizowane pola widzenia
  dostosowane do Twojego stylu życia
 • Brak efektu „pływania” obrazu
  obrazy nie są rozmyte ani zniekształcone nawet w peryferyjnych obszarach widzenia
 • Minimalne refleksy świetlne i najwyższe walory estetyczne
  optymalne widzenie i naturalny wygląd
 • Bezpieczeństwo każdego dnia
  ochrona przed potencjalnie szkodliwym światłem niebieskim o wysokiej energii i 100% ochrona przed promieniowaniem UV
 • Doskonała percepcja przestrzenna
  w peryferyjnych obszarach widzenia